START / Dania / Drukowane przewodniki


Dania - Przewodnik praktyczny

Dania

Autor: Radosław Łazarz

ISBN: 978-83-7304-980-2
Format: 123x197 mm - rogi zaokrąglone
Ilość stron: 440
Oprawa miękka, klejona, foliowana
Seria: Przewodnik praktyczny
Marka: Pascal

Przewodnik Dania
Cena: 45 zł
NAKŁAD
WYCZERPANY

i  Aby wysłać zamówienie należy wypełnić formularz znajdujący się w dolnej części strony.


Charakterystyka:

Szerokie plaże nad Morzem Północnym, bajkowe pejzaże Fionii, surowe piękno Wysp Owczych, kurorty Bornholmu. Do tego urzekająca swobodną atmosferą, zabytkami i muzeami Kopenhaga i kawał świetnego rocka na festiwalu w Roskilde. Na dzieci w każdym wieku (od kilku do kilkudziesięciu lat) czeka słynny Legoland, a powrót w baśniowy świat dzieciństwa zapewnia wyprawa do miejsc związanych z Andersenem.

W średniowiecznej scenerii Hamletowego zamczyska w Helsingor, można zadać sobie pytanie: być albo nie być w Danii?, lecz o dylematach, z których słynął duński książę, nie ma mowy. Oczywiście być!

Przewodnik praktyczny Dania, dokładny, przejrzysty, obszerny, napisany "w podróży", przeznaczony dla osób aktywnych i odważnych, podróżujących indywidualnie. Wybiera go ten, kto nad gotowe pomysły na zwiedzanie przedkłada samodzielne obmyślanie podróży. Zawiera informacje potrzebne do starannego zaplanowania wyjazdu oraz poruszania się na miejscu: ogólne wiadomości o kraju (jego historii, kulturze, społeczeństwie, obyczajach), opisy poszczególnych regionów i miast, dane adresowe restauracji, hoteli, agencji turystycznych, rozkłady jazdy autobusów, pociągów itp. Informacje uzupełniają mapy, plany miast i słowniczki z podstawowymi słowami i przydatnymi zwrotami. Z przewodnikiem z tej serii podróżują dziesiątki tysięcy turystów.

Cechy szczególne:

 • zaokrąglone rogi
 • bardzo szczegółowe, aktualne informacje ułatwiające planowanie podróży
 • praktyczne informacje do wykorzystania na miejscu
 • ogólne informacje o kraju
 • prezentacja regionów i miast oraz ich atrakcji
 • przejrzysty układ tekstu
 • szybki i łatwy dostęp do poszukiwanych informacji
 • mapy, plany miast
 • podstawowe słowa i zwroty w językach obcych
 • dla ludzi aktywnych, podróżujących samodzielnie, globtroterów
 • planujących rodzinne wyjazdy i oczekujących konkretnych, aktualnych informacji
 • poszukujących informacji i inspiracji

Zalety:

 • korzystna relacja ceny do objętości i zawartości merytorycznej
 • pomoc w zaplanowaniu wypoczynku i źródło informacji na miejscu
 • pomoc w zaplanowanie trasy i jej przeprowadzeniu na miejscu
 • pomoc w zorganizowaniu wypoczynku: określeniu kosztów pobytu, dojazdu, rezerwacje noclegów źródło informacji na miejscu
 • użyteczne: sprawdzone w praktyce
 • wygodne w korzystaniu
 • łatwe do zapakowania, nie ulegające zniszczeniu
 • wzbogacenie kolekcji książek turystycznych


Kopenhaga - Przewodnik Marco Polo

Kopenhaga

Autor: Andreas Bormann

ISBN: 978-3-8297-6524-4
Format: 107x190 mm
Ilość stron: 120
Oprawa miękka, foliowana
Seria: Przewodnik Marco Polo
Marka: Marco Polo

Przewodnik Kopenhaga
Cena: 25 zł
NAKŁAD
WYCZERPANY

i  Aby wysłać zamówienie należy wypełnić formularz znajdujący się w dolnej części strony.


Charakterystyka:

"Stolica Danii - pełna spokoju urocza metropolia..."

Kopenhaga oferuje wiele turystycznych atrakcji: począwszy od posągu Małej Syrenki w porcie, przedstawiającego postać z baśni Hansa Christiana Andersena, poprzez przyjemny spacer nabrzeżami średniowiecznego portu Nyhavn, przyglądanie się gwardii królewskiej paradującej przez miasto w wielkich czapach z niedźwiedziego futra, aż po przejażdżkę karuzelą w Tivoli. Jednak bez względu na to, jaki szlak zwiedzania się wybierze, nie sposób nie natknąć się na pierwszą w Europie strefę ruchu pieszego - Strřget. Przede wszystkim na głównej arterii panuje atmosfera wielkiego europejskiego ośrodka. Domy towarowe i sklepy z pamiątkami są pełne przybyszów z całego świata. Tłumy podziwiają ulicznych artystów i kuglarzy, odwiedzają kawiarnie, stoiska z fast foodem oraz eleganckie butiki - metropolia nie różni się niczym od takich miast, jak Rzym, Paryż, Londyn, Berlin, Nowy Jork, Rio de Janeiro czy Tokio.

Cechy szczególne:

 • porady ekspertów dotyczące podróżowania i zwiedzania
 • superprzeboje - miejsca, których nie można przegapić
 • bogato ilustrowane - kolorowe zdjęcia i mapy
 • kieszonkowy format
 • przystępna cena
 • przedstawiają atrakcyjnie turystyczne państwa i miasta
 • zawierają skondensowane informacje - mają zaintrygować, zaciekawić, zwrócić uwagę na jakiś obiekt lub atrakcję, a jednocześnie poruszają wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z pobytem w nowym miejscu
 • praktyczne informacje: noclegi, zakupy, gastronomia, atrakcje turystyczne, życie kulturalne, podróż z dziećmi, sport i rekreacja, słowniczek
 • każdy tom zawiera kolorowy atlas samochodowy lub plan miasta
 • idealne dla osób podróżujących z biurami podróży, podróżujących służbowo oraz poszukujących zwięzłych i rzeczowych informacji


Bornholm - przewodnik, Marcin Jakubowski

BORNHOLM

Autor: Marcin Jakubowski

ISBN: 978-83-922004-0-6
Format: 12 cm x 19,5 cm
Ilość stron: 144
Oprawa miękka, pokryta folią błyszczącą
19 mapek, Mapa Bornholmu, ponad 160 kolorowych zdjęć

Przewodnik Bornholm
Cena: 30 zł
NAKŁAD
WYCZERPANY

i  Aby wysłać zamówienie należy wypełnić formularz znajdujący się w dolnej części strony.


Charakterystyka:

Wydany w maju 2009 r. przez PCIT TRAMP "Bornholm" jest książką, która najpełniej wśród krajowych publikacji przedstawia nie tylko główne walory turystyczne wyspy, ale i środowisko, historię, współczesne życie gospodarcze, problematykę społeczną, w tym historię polskiej emigracji. Pierwsza, jeszcze czarno-biała wersja "Bornholmu" pojawiła się już w 1994 r., stając się jednocześnie pierwszym polskim przewodnikiem po wyspie. Obecna edycja jest czwartym, a licząc publikację z 1994 r. piątym wydaniem tego przewodnika.

Co nowego w czwartym wydaniu? Kolejne 16 stron, wraz z którymi pojawiły się opisy nowych miejsc. Dzięki współpracy z Bornholms Museum został poszerzony dział historyczny, a tekst ilustruje ponad 160 kolorowych fotografii i 19 mapek, dzięki czemu powstał najobszerniejszy zbiór informacji o Bornholmie na polskim rynku księgarskim.

Oprócz opisu wszystkich ważniejszych miejsc godnych odwiedzenia, w książce można znaleźć mnóstwo praktycznych informacji - m.in. opis bazy noclegowej, dróg rowerowych, muzeów, propozycji aktywnego wypoczynku, kuchni bornholmskiej, miejscowego rzemiosła, możliwości zakupów. Całość uzupełnia TOP 10, czyli turystyczna lista przebojów oraz słowniczek j. duńskiego.Bornholm - przewodnik, Peter Zralek

BORNHOLM

Autor: Peter Zralek

ISBN: 83-88859-20-X
Format: B6
Ilość stron: 128 + 8
Oprawa miękka klejona
Kolorowe wkładki z fotografiami
Mapa Bornholmu (okładka), fotografie, plany miast

Przewodnik Bornholm - Zralek
Cena: 30 zł
NAKŁAD
WYCZERPANY

i  Aby wysłać zamówienie należy wypełnić formularz znajdujący się w dolnej części strony.


Ze wstępu do przewodnika:

"Wyspa jest najpilniej strzeżoną tajemnicą Skandynawii, może nawet całej Europy", zdradził w roku 2003 The Washington Times piórem Maxwella Orme Johnsona. Amerykanin ma rację. Bornholm jest jednym z najpiękniejszych miejsc kontynentu. Czasami zdaje się, że ta mała wyspa wygrała los na loterii. Ma ona, np. plaże, których może pozazdrościć jej niejedna z riwier Południa. Piasek w Dueodde jest dalej drobny i czysty jak wtedy, gdy był jednym z głównych towarów eksportowych wyspy. Używano go w klepsydrach i do osuszania papieru z tuszu przed wynalezieniem bibuły. Bornholm jest najbardziej nasłonecznionym miejscem północnej Europy. Niebo pozostaje niezachmurzone od maja do września przez 1200 godzin, co daje średnio około ośmiu godzin słońca dziennie.

Wyspa zaskakuje różnorodnością krajobrazu. Znajdziemy tu piętrzące się urwiska, jaskinie, do których wpływa się łódką, gęste lasy pełne wiewiórek, rzadkie orchidee przycupnięte w skalnych załomach, ruczaje ciężkie od ryb, które można łowić bez przeszkód. Bornholm jest tak mały, że paliwo w baku w samochodzie zabranym z Polski starczy na objechanie całej wyspy (może jednak warto samochód zostawić w domu, a wziąć rower lub go na wyspie wypożyczyć?). (...)

Zapomniałem jeszcze o wyspiarzach. Pierwszą rzeczą, która zresztą wpadnie Duńczykowi do głowy po usłyszeniu słowa "Bornholmczyk", będzie nie człowiek, a wędzony śledź. Bornholmer jest tradycją wyspy i prawdziwym jej przysmakiem. Należy go jeść na ciepło z rzodkiewką i żółtkiem, nie zapominając o piwie. (...)

Duńczycy z kolei uważani są powszechnie za najbardziej towarzyski i spontaniczny naród skandynawski. O ich pewnej wstępnej powściągliwości wspomniał niegdyś duński pisarz Kjeld Abell: "Duńczyk jest jak butelka z keczupem. Na początku nic z niej nie chce wyjść - a później wylatuje wszystko naraz".Rezerwacja biletów
do Danii

   ZAMÓW BILET   

Imprezy w sezonie 2020