START / Bornholm / Bornholm


Bornholm

Niewielka wyspa na Morzu Bałtyckim oddalona o niecałe 90 km od polskiego wybrzeża - Bornholm, nazywany Majorką Północy. Dla wielu osób to miejsce do którego rok w rok wracają, dlaczego? Co ich przyciąga na ten skrawek skały wystający spośród morskich fal?

Bornholm

Wiemy na pewno czego na Bornholmie nie ma... Nie znajdziemy tam wzmożonego ruchu samochodowego, nie ma tłoku w restauracjach, kawiarniach i barach, nie ma dyskotek i hałaśliwych sprzedawców przy promenadach i na plaży. Nie ma wielkich skupisk hotelowych. Za to dostajemy urocze, małe domki, spokój i ciszę w bliskości z naturą, smaczne jedzenie z lokalnych produktów. I największą ilość godzin słonecznych w Danii.

Bornholm czasem nazywany jest Skandynawią w pigułce ze względu na to, że na tak małej powierzchni odkrywamy to co północna część Europy ma nam najlepszego do zaoferowania: przyjaźnie nastawieni mieszkańcy żyjący w zgodzie z naturą, architektura nowoczesna łączy się z tradycyjnymi domostwami. Można skosztować przysmaków kojarzonych głównie ze Skandynawią czyli ryb w różnej postaci. W miejscowych wędzarniach, w których wędzi się głównie śledzie, makrelę i łososia, można spróbować także wędzonych krewetek - a do tego sałatka ziemniaczana i nasze kubki smakowe są w siódmym niebie.

Bornholm

Jednak na Bornholmie nie je się tylko ryb. W lokalnych manufakturach wytwarzane są karmelki, landrynki, cukierki z lukrecji, lody, piwo, wino, w tym również bardzo smaczne wino musujące z winnicy Lille Gadegard w Pedersker. Co ciekawe produkcja wina trwa tam nieustanne od 2002 roku i od tego czasu właściciel rozwinął produkcję również o wódki i whisky.

Bornholm obfituje w wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, w tym jeden z największych festiwali muzycznych w Danii, którego lokalizacja mieści się u stóp ruin zamku Hammersus. Innym ciekawym wydarzeniem jest festiwal jazzowy - muzyka rozbrzmiewa wtedy z każdej restauracji, na skwerkach a nawet na pokładach łodzi i stateczków.

Bornholm

Po rozrywce dla duszy czas na coś dla ciała - a więc możemy udać się na wycieczkę rowerową wokół wyspy, ścieżki przecinają Bornholm wzdłuż i wszerz tworząc siatkę połączeń pomiędzy najciekawszymi miejscami. Nie przepadasz za jazdą na rowerze? Nic nie szkodzi, na Bornholmie są przepiękne piaszczyste plaże na których można się wylegiwać, opalać i zażywać kąpieli oraz uprawiać sporty wodne takie jak windsurfing i kitesurfing.

Piękno oraz zalety wyspy można odkrywać i poznawać niemal przez cały rok. Każda z pór roku odsłania zalety Bornholmu na swój sposób. Poznaj Bornholm i jego atrakcje. My nie zdradzamy wszystkich tajemnic wyspy, a jest ich wiele... sporo ma do zaoferowania Bornholm, ale co to była by za przyjemność w jego poznawaniu gdybyśmy już teraz zdradzili jego sekrety.

Rezerwacja biletów
do Danii

   ZAMÓW BILET   

Imprezy w sezonie 2020